فرمول رژگونه

فرمول رژگونه

واحد آزمایشگاه شرکت فنی و مهندسی کیمیا صنعت آتامان آمادگی کامل خود را در فرموله کردن انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، شونیده ها و پاک کننده های مختلف اعلام می دارد. ما در کمترین زمان ممکن هر محصولی که مد نظر شما باشد را فرموله کرده و از ابتدا تا انتهای تولید در کنار شما عزیزان خواهیم بود.

در این مقاله به معرفی رژگونه که یکی از محصولات آرایشی نزد بانوان است و طرفداران زیادی دارد، می پردازیم.

از آنجایی که خانم های دوست دارند همیشه زیبا در انظار عمومی و مهمانی ها حاضر شوند، داشتن یک آرایش کامل و طبیعی می تواند اعتماد به نفس آنها را بسیار بالا ببرد. رژگونه نیز جزو مهم ترین انواع لوازم آرایشی است که باعث بر جسته شدن گونه ها می شود و به صورت شما شادابی می بخشد و چهره را سرزنده تر نشان می دهد. شاید برخی افراد از رژلب و یا مداد چشم بیشتر استفاده کنند و به رژگونه اهمیت کمتری بدهند، اما استفاده از این محصول در زیبایی هرچه بیشتر آنها تاثیر زیادی می گذارد که آنها از این مورد غافل هستند. شاید دلیل آن این باشد که با کاربرد آن در آرایش آشنایی نداریم و یا نمی دانیم چطور از رژگونه استفاده کنیم. بر خلاف نظر بعضی از افراد رژگونه برای رنگی کردن صورت ساخته نشده است، بلکه کاربرد مهم تر و بهتری دارد که آن، حجیم تر نشان دادن گونه ها و زاویه دار کردن صورت است. رژگونه آخرین مرحله از یک آرایش کامل است که باعث زیباتر شدن چهره می شود.

ترکیبات به کار رفته در رژگونه

رژگونه از ترکیبات متفاوتی ساخته می شود و دلیل آن نیز انواع مختلف آن هستند. اشکال مختلف رژگونه ها شامل رژگونه های پودری، مایع و کرمی می باشد. هر یک از انواع رژگونه ها متناسب با پوست های مختلف ساخته شده است. به عنوان مثال، افراد دارای پوست های خشک بهتر است از انواع رژگونه های کرمی و مایع استفاده کنند، افراد دارای پوست های چرب بهتر است که از رژگونه پودری استفاده کنند تا صورت شان به مرور زمان برق نیفتد.
به طور کلی، بهتر است رژگونه ای را انتخاب و خریداری نمایید که در تهیه آن از پودر تالک، رنگدانه، جاذب چربی و مواد نگهدارنده و متراکم کننده استفاده شده باشد. این محصولات به دلیل داشتن جاذب چربی، بهتر روی پوست نشسته و مدت زمان بیشتری نیز ماندگاری خواهد داشت. پرکاربردترین نوع رژگونه، نوع پودری آن است که از تالک، مواد رنگی، مواد جاذب چربی و متراکم کننده تشکیل شده است. ماده انتقال دهنده رنگ در رژگونه پودری، تالک است. در این نوع رژگونه، حفظ حالت طبیعی چهره و محو شدن آسان و جذب بهتر چربی پوست از مزایای آن است. این نوع رژگونه برای خانم هایی که پوست معمولی یا چرب دارند مناسب تر است.

انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست

رژگونه برای پوست های روشن: رژگونه باید بر اساس رنگ طبیعی پوست انتخاب شود اینگونه از افراد بهتر است برای گرما بخشیدن به پوست خود از رنگ های هلویی و مرجانی استفاده کنند.

رژگونه برای پوست سبزه یا گندمی: بهتر است این افراد سراغ رژگونه ای با تن بنفش و یا صورتی تیره و رنگ های هلویی بروند. رنگ های تیره تر باعث خستگی در چهره این افراد می شود.

رژگونه برای پوست های سبزه و تیره: این افراد می توانند از رنگهای ­آجری ­و ­پرتقالی ­و ­یا­ حتی ­قرمز ­استفاده­ کنند.

نحوه صحیح زدن رژگونه

نحوه صحیح زدن رژگونه به این صورت است که ابتدا جام چهره خود را تشخیص دهید. مدل رژگونه شما باید با چهره تان به خوبی تناسب داشته باشد. به عنوان مثال، صورت های کشیده را باید به گونه ای آرایش کرد که کوتاه تر و پهن تر نشان داده شود. این گونه صورت ها را می توان از قسمت لاله گوش به سمت استخوان گونه و به صورت افقی رژگونه زد. یا برای صورت گرد بهتر است به گونه ای آرایش کنید که کشیده تر نشان داده شود. می توانید با پوشاندن ناحیه زیر استخوان گونه تا شقیقه، صورت خود را باریک تر نشان دهید. برای این کاربهتر است رژگونه را به شکل کشیده بزنید، یعنی رژگونه را از روی استخوان بالایی گونه به سمت گوش و از روی استخوان زیر گونه کمی به سمت دهان بزنید. رنگ انتخابی رژگونه نیز در این مورد بهتر است که تیره باشد.

رابطه فرم صورت و رژگونه

صورت گرد: این افراد باید رژگونه را روی برجستگی گونه بزنند، یعنی جایی که پهنای چانه و گردی گونه ها شروع شده و طول و پهنای صورت با هم برابر است اگر رژگونه را درست استفاده کنید گردی صورت متعادل تر به نظر خواهد رسید.

صورت بیضی: از نظر زیبایی شناسی این نوع فرم صورت زیبا ترین فرم صورت بشمار می رود. در این نوع صورت فک و پیشانی طول و پهنای یکسانی دارند و طول صورت یک و نیم برابر این پهناست. رژگونه در این حالت، روی نیمه بیرونی استخوان گونه زده می شود.

صورت مربعی: فک حالت مربعی و پیشانی بزرگ، از خصوصیات این افراد است. در این نوع صورت رژگونه را با حالتی دورانی روی برجستگی صورت بزنید.

صورت قلبی: به صورت هایی قلبی می گویند که چانه تیز و کشیده داشته باشند. این افراد پیشانی پهن تری نسبت به چانه خود دارند. رژگونه را با حالت دوران های کوچک روی استخوان های برجسته گونه و بخش بیرونی آن بزنید.

انواع براش های مخصوص رژگونه

براش مخصوص رژگونه

 برس رژ گونه دارای موهای نرم و بلندی است که برای رنگ دهی و برجسته کردن گونه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد. این براش از قلموی کرم پودر کوچک ‌تر است. توجه داشته باشید که هرچه سر برس نرم‌ تر باشد، رنگ دهی لطیف ‌تری روی گونه های شما خواهد داشت. برعکس، هرچه این برس آرایشی متراکم‌ تر باشد، رنگ مورد استفاده به صورت برجسته ‌تر روی گونه به جا خواهد ماند. بسیاری از برس‌های رژ گونه دارای زاویه هستند تا بتوانید به راحتی استخوان‌های گونه را کانتور کنید. البته سری‌های گرد و گنبدی شکل هم برای برس رژ گونه استفاده می‌شود. این برس را برای کانتور کردن بخش‌های دیگر از صورت هم می‌توانید مورد استفاده قرار دهید.

کانتور صورت: برای درک ساده می توان گفت که کانتور یعنی پوشاندن عیوب و برجسته نشان دادن نقاط قوت صورت. در واقع کانتورینگ که به آن آرایش ترمیمی نیز گفته می شود یکی از تکنیک های آرایشگران حرفه ای برای فرم دادن به صورت و رفع عیب های صورت است. معمولا برای کانتور کردن صورت از کرم فشرده استفاده می شود که باید دو یا سه درجه تیره تر از رنگ پوست باشد، اما برای هایلایت کردن باید دو یا سه درجه روشن تر باشد.

نمونه اعمال کانتور صورت
نمونه اعمال کانتور صورت

آموزش زدن رژگونه

برای اینکه نتیجه خوبی داشته باشید، با یک لایه بسیار سبک از رنگ شروع کنید و در صورت نیاز به مرور رنگ مورد نظرتان را به وجود بیاورید. برخی از میکایپ آرتیست ها برای اینکه آرایش را طبیعی تر کنند رژگونه را قبل از فاندیشن به پوست می زنند. شکل صورت خود را در نظر بگیرید و به خاطر داشته باشید که برای رژگونه زدن حتما باید فرم و هندسه صورت خود را در نظر بگیرید. خانم هایی که صورت کشیده دارند بهتر است رژگونه زدن را از سیب صورت شروع کنند و به آرامی به سمت خط رویش مو بروند. خانم هایی که صورت مربعی یا گرد دارند با ید رژگونه خود را به صورت هلالی بزنند. به این صورت که رژگونه را زیر خط استخوان گونه بزنند تا نزدیک لب بیاورند. رژگونه را از زیر استخوان گونه تا روی لپ بزنید و یک هلال ملایم روی صورت ایجاد کنید. برای اینکه صورت را برنزه نشان دهید می توانید مقداری از پودر برنزر (پودر برنزه کننده) را به دو طرف پیشانی، بینی و چانه خود بزنید و سپس سراغ رژگونه بروید. برای زدن رژگونه از یک براش نرم و پهن استفاده کنید و دست خود را کاملا شل بگیرید و به هیچ وجه به پوست فشار وارد نکنید. در آخر از هایلایتر در بالاترین نقطه گونه استفاده کنید تا گونه ای برجسته و زیبا بدست بیاورید.

مراحل زدن رژگونه

1. براش را به مقداری پودر یا کرم رژگونه آغشته کنید سپس پودر اضافه را با ضربه بتکانید یا کرم اضافه را به پشت دست بزنید.

2. به آینه نگاه کنید لبخند بزنید. این کار کمک می کند تا مکان سیب گونه و خط گونه را پیدا کنید.
3. سپس در صورتی که از رژگونه پودری استفاده می کنید رژگونه را به سیب گونه زده و همیشه براش را فقط به یک سمت بکشید. سپس به آرامی براش را به سمت گوش بکشید.

4. اگر احساس کردید که مقدار رژگونه بیش از حد شده است میتوانید با مقداری پنکیک از شدن آن کم کنید یا با حرکات ضربه ای دستمال کاغذی رنگ اضافی را بردارید. اما در مورد رژگونه ی مایع تنها راه استفاده ازمقداری مرطوب کننده روی رژگونه و پخش کردن یا شستن آن است.

5. در انتها مقداری هایلایتر به قسمت بالای گونه بزنید. رژگونه یک وسیله آرایش بسیار ناپایدار است برای بالاتر بردن دوام آن می توانید از مقداری پودر فیکساتور روی آن استفاده کنید.

 • ویژگی های رژگونه آتامان
 1. پوشش عالی و یکدست روی پوست
 2. دارای بافت کاملا یکنواخت، نرم و سبک
 3. حاوی مواد مرطوب کننده پوست
 4. ماندگاری خوب و بدون تغییر حالت روی پوست
 5. برطرف کننده عیوب روی صورت و برجستگی نقاط قوت آن
 6. عدم ایجاد حساسیت روی پوست
 7. افزایش شادابی صورت پس از استفاده
 8. پوشش سطحی چین و چروک های صورت
 9. کاملا ایمن و بدون هیچ گونه آسیب رسانی به پوست صورت
 10. قیمت تمام شده مناسب و ارزان
 11. در دسترس بودن تمام مواد تشکیل دهنده در بازار مواد شیمیایی ایران و همچنین واحد فروش مواد اولیه شرکت آتامان

و بسیاری مزیت های دیگر

 • مواد تشکیل دهنده

عامل پوشانندگی

استفاده از چند عامل پوشاننده در کنار هم به شما کمک می کند تا یک محصول بسیار خوب را داشته باشید. این عوامل پوشاننده شامل ترکیبات معدنی موجود در برخی کانی های کاملا طبیعی هستند. دقت کنید که هر کدام از آنها وظیفه خاص خود را دارند اما در کنار هم که قرار می گیرند یک هدف نهایی دارند و آن هم پوشش یکدست ناحیه مورد نظر از پوست صورت است.

عامل تثبیت کننده

برای اینکه محصول شما پس از استفاده از دوام بیشتری برخوردار باشد، باید در ساختار آن از یک عامل تثبیت کننده استفاده کنید. این عامل باید توانایی این را داشته باشد که در صورت تعریق، گرمای زیاد و یا اتفاقات مشابه یکدستی محصول را روی صورت حفظ کرده و دیرتر از بین برود.

رنگ

برای انتخاب رنگ باید بیشتر رنگ های نزدیک به پوست صورت را انتخاب کنید. همانطور که می دانید انسان ها رنگ پوست های مختلفی دارند، از این رو شما باید برای تمامی آنها یک یا چند رنگ مخصوص را در نظر داشته باشید. برای این منظور می توانید از ترکیب چند رنگ مختلف استفاده کنید که نتیجه بهتری داشته باشید.

عامل نگهدارنده

استفاده از یک عامل نگدارنده برای این محصول بسیار مهم است. چرا که باید محصول نهایی خود را در برابر آلودگی های میکروبی در امان نگه دارید. برای این منظور می توانید از یک یا چند نگهدارنده خوب در کنار هم استفاده کنید.

فرمولاسیون پیشنهادی

ردیفمواد تشکیل دهندهدرصد جرمی
1عامل پوشاننده 110
2عامل پوشاننده 210
3عامل پوشاننده 310
4رنگ 15
5رنگ 25
6عامل تثبیت کننده5
7نگهدارنده2
8فیلر53
جدول عوامل سازنده

دوستان عزیز دقت داشته باشید که این فرمولاسیون به منظور آشنایی شما با مواد تشکیل دهنده این محصول است و همان طور که از نامش پیداست پیشنهادی بوده و با فرمولاسیون اصلی کاملا متفاوت است. عزیزانی که تمایل دارند دفترچه فرمولاسیون اصلی و روش تولید این محصول را در اختیار داشته باشند، می توانند با شماره های زیر با ما در تماس باشند.

021-44444502

021-44413413

021-46132807دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *