فرمول واکس داشبورد خودرو

فرمول واکس داشبورد خودرو

از آنجایی که انسان ذاتاً پاکیزه است همیشه سعی بر این دارد که تمیز و مرتب باشد. از طرفی تقریبا همه ما در تمیز نگهداشتن وسایلی که از آنها استفاده می کنیم حساس هستیم و برای آنها وقت و هزینه صرف می کنیم. خودروی شما از مواردی است که شاید وقت زیادی را در آن سپری می کنید، از این رو تمیزی آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. این تمیزی می‌تواند شامل سطح بیرونی و داخلی ماشین باشد. برای اینکار شما باید از مواد پاک کننده مناسب استفاده کنید، تا آسیبی به آن وارد نشود. داشبورد از مواردی است که خیلی بیشتر از جاهای دیگر داخل خودرو به چشم می آید. پس حتما همیشه راننده هایی که تمیزی خودرو برایشان مهم است از موادی استفاده می کنند که هم کیفیت و ماندگاری بسیار خوبی داشته باشد هم اینکه قیمت بالایی نداشته و مقرون به صرفه باشد. برای این منظور هم اسپری و هم واکس های بسیار زیادی در بازار وجود دارند که هرکدام ویژگی های خاص خودشان را دارند. شما میتوانید از این واکس ها یا پولیش های مخصوص داشبورد برای تمیز کردن قطعات پلاستیکی و سطوح چرمی که در جاهای دیگر بکار برده شده اند نیز استفاده کنید. داشبورد خودرو به دلیل اینکه خیلی در معرض نور خورشید قرار می گیرد، خشک و شکننده می شود، به همین علت علاوه بر تمیزی و درخشندگی باید تا حد ممکن آن را چرب کرد که از آن حالت خشکی و شکنندگی در بیاید و قابلیت تحمل گرمای زیاد روزهای تابستان را نیز داشته باشد. از این رو واکسی که استفاده میکنید باید شامل تمام این فاکتور ها باشد. از دیگر ویژگی های یک واکس داشبورد خوب این است که پس از استفاده گرد و غبار محیط داخل خودرو را به خود جذب نکند. همچنین باید بتواند داشبورد خودروهایی که قدیمی تر هستند را صیقل داده و آنها را براق تر کند تا خودرو جلوه بهتری داشته باشد.


یکی دیگر از ویژگی های واکس داشبورد که برای مصرف کننده اهمیت بالایی باید داشته باشد و به آن توجه شود، استفاده از موادی است که برای سلامتی سرنشینان خودرو مضر نباشد. وقتی واکس داشبورد در مقابل تابش نور خورشید قرار می گیرد و یا کمی گرم می شود بخاراتی ایجاد می کند که در برخی از واکس های داشبورد این بخارات علاوه بر ایجاد حساسیت های تنفسی و یا حتی پوستی، برای سلامتی سرنشینان مضرر نیز می باشد و قرار گرفتن مستمر در معرض این بخارات می تواند منجر به بیماری های تنفسی گردد. بنابراین در فرموله کردن واکس داشبورد که در محیط داخلی خودرو مورد استفاده قرار می گیرد بایستی به نوع مواد اولیه به کار رفته توجه ویژه ای صورت بگیرد.

تیم کارشناسان شرکت فنی مهندسی کیمیا صنعت آتامان توانسته اند با در نظر قرار دادن موارد کارشناسی و تخصصی در آزمایشگاه فرمولاسیون این شرکت به فرمول انواع واکس های داشبورد و سایر محصولات خودرویی دست یافته و با بهترین و مناسبترین قیمت در اختیار شما کارفرمای گرامی قرار دهند.
در زیر به یکی از این فرمولاسیون ها به صورت کلی اشاره می کنیم و فاکتورهای موثر بر یک فرمولاسیون مناسب جهت واکس داشبورد را برای آشنایی شما معرفی می کنیم.

ویژگی های فرمولاسیون واکس داشبورد آتامان:

 • تک فاز بودن و هموژن بودن محصول
 • توانایی حفاظت از سطوح چرمی، لاستیکی و پلاستیکی بسیار عالی
 • میزان مصرف بسیار پایین و کنترل شده
 • ایجاد براقیت مناسب
 • ایجاد بوی مطبوع ماندگار داخل خودرو
 • عدم ایجاد لکه روی شیشه خودرو بر اثر تبخیر
 • عدم وجود مواد مضر برای سلامت انسان و حیوان در فرمولاسیون
 • تبخیر بسیار پایین و قابل اغماض
 • قیمت تمام شده بسیار مناسب
 • در دسترس بودن تمام مواد تشکیل دهنده در بازار مواد شیمیایی ایران و همچنین واحد فروش مواد اولیه شرکت آتامان
 • آسان بودن تولید بدون نیاز به ادوات پیچیده
 • و مزیت های بی شمار دیگر

مواد تشکیل دهنده

عامل تمیز کننده

استفاده از یک عامل تمیز کننده، مهم ترین بخش از مواد تشکیل دهنده این فرمولاسیون است باید از ماده ای استفاده کنید که پس از اعمال آن نیازی به شست و شو نباشد و همچنین نباید کف ایجاد کند.

عامل آنتی استاتیک

استفاده از یک عامل آنتی استاتیک در این فرمولاسیون بسیار حائز اهمیت است، چرا که پس از اعمال اسپری یا واکس بر روی داشبورد یا لاستیک، سطح مورد نظر مستعد جذب گرد و خاک شده و چون سطح آن حالت چسبنده دارد، می تواند حجم زیادی از گرد و خاک را حتی بعد از چند روز به خود جذب کرده و این هم باعث ایجاد ظاهری زشت و زننده می شود و هم اینکه کار شمارا برای پاک کردن آن سخت تر می کند. از این رو استفاده از یک عامل آنتی استاتیک می تواند تا چند روز باعث جلوگیری از بروز این مشکلات شود.

عامل براق کننده

از دیگر فاکتور های مهمی که مواد تشکیل دهنده این فرمولاسیون باید داشته باشد، وجود یک عامل براق کننده خوب است که می تواند به زیبایی و درخشان شدن سطوح مورد نظر شما کمک کند. برای انتخاب این ماده باید حتما در نظر داشته باشید که ماده انتخاب شده توسط شما، نباید سطوح مورد نظر را دچار تغییر رنگ کند و یا باعث شود سفیدک بزند.

عامل تثبیت کننده

تثبیت براقیت و درخشان شدن سطوح مورد نظر شما نیازمند یک عامل تثبیت کننده خوب است. این ماده علاوه بر تثبیت براقیت باید به درخشش بیشتر نیز کمک کرده و نیز پس از مدت زمان کوتاهی باعث کدر شدن سطوح نشود.

فرمولاسیون پیشنهادی

ردیفمواد تشکیل دهندهدرصد جرمی
1عامل تمیز کننده25
2عامل آنتی استاتیک5
3عامل براق کننده5
4عامل تثبیت کننده5
5حلال59
6نگهدارنده1
جدول عوامل تشکیل دهنده

این فرمولاسیون در واقع برای این است که شما یک پیش زمینه از مواد تشکیل دهنده این محصول داشته باشید، عزیزانی که تمایل به دریافت مشاوره رایگان، دفترچه فرمولاسیون اصلی و روش تولید برای این محصول پر فروش را دارند می توانند از طریق شماره های زیر با ما در تماس باشند.

021-44444502

021-44413413

021-46132807دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *