کارگاه تولید مایع ظرفشویی با سه میلیون تومان؛ رویا یا واقعیت؟

کارگاه تولید مایع ظرفشویی با سه میلیون تومان؛ رویا یا واقعیت؟

در ماههای اخیر تعدادی از هم وطنان عزیز و یا کاربران در کشورهای همسایه، بارها و بارها با شرکت کیمیا صنعت آتامان تماس گرفته و ضمن ابراز اینکه تحت تاثیر تبلیغات برخی اشخاص و شرکت های جعلی قرار گرفته و اقدام به خرید دستگاهها و ماشین آلات و یا فرمولاسیون های تولید نموده اند که منجر به متضرر شدن این دوستان شده، از کارشناسان شرکت آتامان جویای راه حل مشکلاتشون بوده اند.

از جمله این تبلیغات می توان به موارد زیر اشاره نمود:

راه اندازی کارگاه تولید مواد شوینده فقط با سه میلیون تومان

راه اندازی کارخانه تولید مواد شوینده فقط با شش میلیون تومان

راه اندازی خط تولید محصولات کارواش نانو فقط با 7 میلیون تومان

با ده میلیون تومان در شهر خود نماینده ما در زمینه تولید مواد شوینده باشید.

فقط با ده میلیون تومان مالک کارواش شوید.

و ….

دوستانی که این تبلیغات را ارائه می دهند، کاملا دانسته و با نیت کلاهبرداری شما را دعوت به یک سرمایه گذاری با سرمایه بسیار پایین و سود دهی بالا می نمایند که بسیار شبیه به پیشنهاد گربه نره و روباه مکار به پینوکیو در داستان و کارتون معروف پینوکیو می باشد. این افراد و یا شرکت های مجعول اقدام به استفاده از اصطلاحات دهان پر کن مانند خط تولید محصولات نانو، مالک کارخانه شوید، مالک کارواش شوید، شوینده های گیاهی و غیره استفاده نموده و خود را به عنوان مخترع و یا حتی نخبه کشوری جا زده و گاهی پا را فراتر از این موارد گذاشته و خود را به عنوان مرجع صدور مجوزها و پروانه ها جا زده و گاهی حتی با تهیه فیلم ها و کلیپ های مجعول و ساختگی بیننده را به این اشتباه می اندازند که دستاورد آنها در رسانه های ملی تبلیغ شده است.
متاسفانه افرادی که اطلاعات کمی در زمینه مسائل علمی داشته و به دنبال دستیابی به ثروت های کلان و موفقیت های بزرگ در کوتاهترین زمان هستند فریب این تبلیغات را خورده و به خرید خدمات و ماشین آلات از این افراد اقدام نموده و در نهایت متضرر می گردند.
دوستان عزیز به این مورد توجه نمایید که قبل از هر گونه اقدام به خرید یا سرمایه گذاری حتما به طور دقیق بررسی نمایید. در مورد ادعاهای مطرح شده در تبلیغات اطلاعات کسب نمایید.

مثلاً وقتی در یک سایت یا تبلیغ ادعا می شود که ” راه اندازی خط تولید محصولات کارواش نانو فقط با 7 میلیون تومان ” بهتر است ابتدا در مورد کلمه نانو تحقیق کنید.
نانو در لغت به معنی یک میلیاردیم می باشد. علم نانو در واقع علم تغییرات در ابعاد بسیار کوچک می باشد و ابزار و دستگاههای آن بسیار گرانقیمت و هزینه بردار است. دانشمندان و تولید کنندگان محصولات نانو با تغییر در ابعاد نانو در حد اتم ها و مولکول ها اقدام به تولید محصولات با ویژگی های منحصر بفرد می نمایند. چون تغییرات در ابعاد کوچک می باشد دستگاهها بسیار حساس و گرانقیمت هستند. حال چطور می توان فقط با 7 میلیون تومان خط تولید محصولات نانو راه اندازی کرد سوالی است که باید از این افراد سودجو پرسیده شود.

یا وقتی در تبلیغی عنوان می شود که ما به شما پروانه بهره برداری و یا پروانه ساخت می دهیم، باید توجه داشت که با کمی تحقیق می توان فهمید که تنها مرجع رسمی صدور مجوزهای مذکور فقط و فقط اداره بهداشت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی می باشد و باید بدانید که مجوزها به یک شخص یا شرکت در مکان مشخص داده می شود و نمی توان با مجوزهای کارخانه ای در تهران در کرمانشاه مثلاً اقدام به تولید نمود.
ابزارهایی که این دوستان ارائه می کنند به هیچ عنوان استاندارد نبوده و نه تنها امکان دریافت مجوزهای مربوطه ررو ندارند بلکه حتی برای تولید هم مناسب نمی باشند. لازم به ذکر است که حتی فرمولاسیون های ارائه شده توسط این گروه به هیچ عنوان عملی و علمی نبوده و مشکلات فراوانی را برای سرمایه گذار ایجاد می نماید.

توجه کنید هیچکدام از این کارگاهها استاندارد نبوده و مجوزهای مربوطه را دریافت نخواهند نمود. فروشنده دستگاهها یا فرمولاسیون ها هم بعد از دریافت وجه از شما به هیچ عنوان پاسخگوی تلفن ها و یا ضرر و زیان های شما نخواهند بود. بارها و بارها در اخبار از کشف و پلمپ کارگاههای غیر مجاز تولید مواد شوینده گفته شده است که صاحبان آن ها با جریمه های سنگین مواجه شده اند.
مثلا می توانید به خبر ذیل مراجعه نمایید:
پلمپ کارگاه تولید مواد شوینده و بهداشتی تقلبی

مخلص کلام اینکه اگر قرار بود با 3، 6 یا حتی 7 میلیون بتوان صاحب کارخانه شد و یک شبه به ثروت و درآمد بالا رسید، الان نه تنها ایران بلکه کشورهای همسایه هم پر از کارخانه مواد شوینده بود.
برای اینکه دچار دردسر نشوید و گیر افراد شیاد نیفتید بهتر است به موارد زیر توجه کنید:
1- افراد شیاد همیشه صنایع پر درآمد را به عنوان بستر مناسب برای کلاهبرداری انتخاب می کنند اما برای افراد ساده اندیش هزینه های دستیابی به این مشاغل را بسیار کاهش می دهند.
2- حتما سوابق شرکت یا شخص مذکور را بررسی نمایید.
3- با شرکت های قانونی و ثبت شده وارد معامله شوید.
4- ادعاهای طرف مقابل را از لحاظ علمی و اقتصادی حتما مورد بررسی، تجزیه و تحلیل دقیق قرار دهیدن.
5- حضور در نمایشگاههای معتبر و داشتن سوابق مستند بسیار مهم است.
6- داشتن کارگاه ماشین سازی برای شرکت هایی که ادعای راه اندازی خط تولید دارند فاکتور بسیار مهمی در اثبات ادعای آنهاست. در کارگاهشان حاضر شده و از کارگاه بازدید کنید.
7- دستگاهها و ماشین آلات ارائه شده را قبل از انجام معامله مورد بررسی دقیق علمی قرار بدید.
8- در مورد اصول ساخت دستگاهها و ماشین آلات مختصری تحقیق کنید. دریل به عنوان میکسر، المنت درون مخزن میکسر، مخزن پلی اتیلن برای تولید مایع ظرفشویی و دستشویی و یا استفاده از استیل 304 در پروسه تولید مواد شوینده اسید و بازی مثل مایع ظرفشویی به شما هشدار می دهد که با افراد کم تجربه یا شیاد طرف هستید. 1. سلام
  ما از شرکت یا شخص خاصی نام نبردیم. شما می توانید عملکرد، تبلیغات و سوابق یک شخص یا شرکت را مورد بررسی قرار بدید و به نتیجه برسید. قبل از این مساله حتما دانش فنی خودتون را افزایش بدید. می توانید در این زمینه به آیین نامه (حداقل ضوابط بهداشتی تاسیس و بهره برداری کارخانجات صنایع آرایشی و بهداشتی) را مطالعه کنید. در این زمینه بسیار به شما کمک خواهد کرد.
  با سپاس فراوان

 2. سلام آیا ماد استیل هم کلاهبرداره؟؟؟

 3. اگر برای پرداخت هاتون رسید و یا قرارداد دارید از طریق شورای حل اختلاف، تعزیرات و اداره صنایع می توانید اقدام قانونی کنید. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید تا از کارشناس حقوقی شرکت مشورت های لازم را دریافت کنید.

 4. اگر برای پرداخت هاتون رسید و یا قرارداد دارید از طریق شورای حل اختلاف، تعزیرات و اداره صنایع می توانید اقدام قانونی کنید. در صورت تمایل با ما تماس بگیرید تا از کارشناس حقوقی شرکت مشورت های لازم را دریافت کنید.

 5. سلام این شرکت توسن صنعت رخشان شرکتی ثبت شده بود تا الان از من ۱۷ میلیون دریافت کرده با این گفته شما چه اقدام قانونی میتوانم انجام دهم لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 6. با سلام منم همچین کلاهی سرم رفته آیا میشه اقدامی قانونی در این موضوع کرد لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم

 7. سلام. آقای said says میشه شمارتون رو بدین . کارتون دارم در مورد شرکت توسن صنعت

 8. سلام
  مایع ظرفشویی و دستشویی را به صورت صنعتی نمی شه تولید کرد. جریمه های سنگینی برای برای اینکار اعمال میشه. افرادی که عنوان می کنن که میشه مایع ظرفشویی و دستشویی را به شکل صنعتی تولید کرد افراد سودجو هستن و فقط به فکر منافع خودشون هستن.

 9. رضا فراهانی Says: نوامبر 6, 2019 at 8:10 ب.ظ

  سلام برای راه اندازی یه خط تولید مواد شوینده صنعتی شامل مایع ظرف و مایع دست و سفید کننده و جرم گیر با یک دستگاه میکسر و منبع آب
  شما چقدر هزینه دریافت میکنید؟

 10. علی علمی Says: ژوئن 3, 2019 at 1:23 ب.ظ

  سلام
  کسی که فکر کنه با سه میلیون یا ده میلیون می تونه صاحب کارخانه بشه و ماهأنه کلی در آمد کسبه کنه حقشهکه سرش کلاه بذارن. یه بار با این آدمهایی که اینطور تبلیغ کردن صحبت کنید متوجه می شید چه آدمهای بی سواد و کلاشی هستن.

 11. سلام
  به راهکارهایی که در مقاله گفته شده توجه کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

 12. سلام
  خیلییییی عالی که این مطلب رو گذاشتید. به خدا یه سری ها اصلا انصاف ندارن. طرف هیچی حالیش نیست اسمشم گذاشته مهندس یا دکتر، علنا داره کلاهبرداری می کنه.

 13. سلام
  دوست عزیز واقعاً متاسفیم. شما می تونید به صورت قانونی اقدام کنید. هر کمکی هم از دست کارشناسان شرکت آتامان بر بیاد در خدمتتون هستیم.

 14. سلام
  کاش این مقاله رو زودتر گذاشته بودید.
  من کیش هستم و توسط توسن صنعت رخشان ازم 32 میلیون تومان کلاهبرداری شده و در نهایت دستم هم به هیچ جا بند نیست. یکسری آدم بی وجدان و بی سواد که فقط به پول فکر میکنن به میکسر دستی و یه مخزن پلی اتیلنی 500 لیتری را به همراه 5 تا فرمولاسیون بهم دادن که هیچکدوم به کار نمیاد. خدا ازشون نگذره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =