پرکن خطی سیلندر و پیستونی اتوماتیک

پرکن خطی سیلندر و پیستونی اتوماتیک

به نام خدا

دستگاه پرکن خطی سیلندر و پیستونی دارای قابلیت پر کردن مایعات ویسکوز (اصطلاحاً غلیظ) مانند مایع ظرفشویی، مایع دستشویی، شامپو، لوسیون، کرم و سایر مایعات ویسکوز می باشد. در نوع خطی که مورد بحث ما می باشد نازل ها در کنار هم به صورت خطی قرار گرفته اند و کانوایر وظیفه هدایت ظرف ها به زیر نازل ها و سپس انتقال آن ها در طور مسیر را بر عهده دارد. چون کل عملیات پرکردن و احیانا دربندی روی یک نوار نقاله به صورت خطی صورت می گیرد به این نوع پرکن ها پرکن های خطی می گویند.

تعداد نازل ها در این نوع پرکن ها می تواند عددهایی مانند ۱،۲،۴،۶،۸،۱۲،۱۶ و یا حتی ۳۲ باشد. هرچه تعداد نازل ها بیشتر شود سرعت دستگاه نیز افزایش می یابد و باید طول کانوایر بیشتری در نظر گرفته شود. با توجه به تعداد نازل های دستگاه تعدادی طرف خالی را جدا کرده و زیر نازل ها نگه می دارد تا کاملاً پر شوند. بعد از خالی شدن محتویات سیلندرها در ظروف جک عقب گیر به عقب رفته و مسیر را برای ظروف پر باز می کند. در این هنگام جک جلوگیر هم به ظروف خالی جدید اجازه می دهد تا در زیر نازل ها قرار گیرند.

هرکدام از نازل ها به سیلندری متصل است که یک پیستون در داخل آن با جلو و عقب رفتن مسئولیت بارگیری مواد را دارد.  در دهانه پیستون یک شیر سه طرفه وجود دارد که در هنگام عقب رفتن پیستون مسیر مخزن به داخل سیلندر را باز میکند و در هنگام جلو آمدن پیستون مسیر سیلندر به نازل باز می شود، تا مواد داخل سیلندر، به داخل ظرف ها تزریق گردد. بعد از تخلیه سیلندر و پر شدن ظرف، پیستون به عقب باز گشته و خلاء ایجاد می نماید. خلاء ایجاد شده باعث مکش مواد از مخزن به درون سیلندر می گردد و به همین شکل سیکل ادامه می یابد.

حجم سیلندرها بسته به حجم ظروف در نظر گرفته می شود و از ابزارهای کنترلی برای متغییر نمودن حجم های مورد استفاده در تلورانس صفر تا حجم نهایی مخزن می توان از ابزار کنترلی کمک گرفت تا توانایی پر کردن ظروف با حجم ها متفاوت برای یک دستگاه با حجم سیلندر ثابت ایجاد شود. برای به حداقل رساندن خطا بهتر است حجم سیلندر مطابق حجم ظرف بسته بندی در نظر گرفته شود.

در بند می تواند در فاصله مناسبی از پرکن بر روی همان کانوایر قرار بگیرد. در اینصورت طول کانوایر به حدود دو برابر افزایش می یابد. در این دستگاهها تمام فعالیت از قبیل چیدن ظروف زیر نازل ها، باز شدن نازل ها و پر کردن ظروف، قرار دادن ظرف در ناحیه عملیاتی درب بند و … به صورت مکانیزه و اتوماتیک صورت می پذیرد. با اضافه کردن یک سورتر، شوتینگ و درب گذار، قبل از درب بند می توان عملیات درب گذاری را نیز اتوماتیک نمود که در اینصورت یک نیروی کار حذف می گردد

شرکت فنی مهندسی کیمیا صنعت آتامان با سال ها تجربه در زمینه ساخت و نصب خطوط تولید مواد شوینده و آرایشی – بهداشتی و با در اختیار داشتن تیم کارشناسی و فنی مهندسی مجرب و نخبه افتخار دارد تا در زمینه ساخت انواع پرکن ها و درب بندها در خدمت شما سرمایه گذار محترم باشد.